Extra cameratoezicht in Schilderswijk en Zeeheldenkwartier na overlast

13 January 2024, 12:00 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Digitaal Dagblad

In de Van Ostadestraat in de Schilderswijk en de Prins Hendrikstraat in het Zeeheldenkwartier worden tijdelijk toezichtcamera's opgehangen. Dat heeft burgemeester Jan van Zanen besloten.

De afgelopen tijd heeft zich een aantal ernstige incidenten voorgedaan op de kruising van de Vaillantlaan met de Ostadestraat, waardoor bewoners overlast ervaren en zich onveilig voelen. Het ging daarbij om meerdere explosies bij café Kleurrijke Vrienden en een schietincident op de openbare weg voor de Merkala Lounge. De tijdelijke camera’s komen in de Van Ostadestraat en omgeving, oftewel het gebied tussen de Stortenbekerstraat, Heemstraat, Van der Vennestraat en de Vaillantlaan.

Ook bij de Prins Hendrikstraat in het Zeeheldenkwartier ervaren bewoners overlast en voelen zij zich onveilig. De overlast daar bestaat onder andere uit vernielingen in de nachtelijke uren waarbij ruiten zijn ingegooid. Omdat deze week de eerder door de burgemeester gesloten horecagelegenheid Continental weer is opengegaan, en de incidenten hier mogelijk mee samenhangen, besloot Van Zanen tot extra cameratoezicht. De camera’s komen op de kruising van de Prins Hendrikstraat en de Tasmanstraat.

Strenge voorwaarden

Voor het gebruiken van cameratoezicht gelden strenge regels. Met de camera’s wordt alleen de openbare ruimte bekeken. Politie en Justitie mogen de opgenomen beelden alleen gebruiken onder strenge voorwaarden. Ze gebruiken de beelden alleen als hulpmiddel bij het bewijzen van een strafbare situatie.

Gespecialiseerde politiemensen bekijken de beelden op de camera’s. De politie bewaart de beelden 28 dagen. De politie kan de beelden ook achteraf gebruiken bij de opsporing van verdachten van een strafbare situatie. Het opvragen en veiligstellen van camerabeelden kan alleen met een aangifte bij de politie. Dit moet binnen 7 dagen vanaf het incident gebeuren.